Телефоны технической поддержки

Будние 8:00 - 20:00 Выходные 9:00 - 18:00

Новости

янв, 10

Підприємцям пропонують відстрочку для закриття

У Верховній Раді України зареєстровано проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо гарантування прав і законних інтересів суб’єктів малого і середнього підприємництва» (№ 5633).

З 1 січня 2017 року набув чинності Закон України від 06.12.2016 №1774-VIII, що вніс зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в наслідок чого фізичні особи - підприємці, які не одержуватимуть доходів в 2017 році, зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок, мінімальний розмір якого з 1 січня 2017 року становить 704 грн. До 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які не отримували доходи в звітному місяці, мали право не сплачувати єдиний соціальний внесок.

Зазначені зміни стосуються підприємців, які під час простою в роботі перейшли з єдиного податку на загальну систему оподаткування, а також осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, та осіб, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Зобов'язання сплачувати єдиний соціальний внесок незалежно від наявності доходу створило незручності для багатьох категорій фізичних осіб. Більш того, щоб в 2017 році не сплачувати єдиний соціальний внесок фізичні особи-підприємці, що не отримують доходів, змушені були припинити державну реєстрацію до 1 січня 2017 року. Тобто на здійснення реєстраційних дій по припиненню господарської діяльності з моменту опублікування вищевказаного Закону підприємці мали лише 4 робочі дні.

Така ситуація спровокувала масові черги у державних реєстраторів та підвищила рівень соціальної напруги. Значна частка фізичних осіб-підприємців через адміністративні складнощі, неочікувану зміну законодавства та непоінформованість не встигла за такий короткий термін завершити реєстраційні дії та буде змушена сплатити єдиний соціальний внесок в 2017 році. Саме тому, з метою унеможливлення несправедливої сплати єдиного соціального внеску розроблено цей законопроект.

Метою прийняття законопроекту є недопущення несправедливої  сплати фізичними особами-підприємцями (що знаходяться на загальній системі оподаткування, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність) єдиного соціального внеску внаслідок неочікуваної зміни законодавства. З цією метою пропонується забезпечити фізичним особам-підприємцям перехідний період (3 місяці) для проведення необхідних реєстраційних по припиненню господарської діяльності у разі, якщо вони її фактично не здійснюють чи не планують здійснювати.

Автор: iFin

Электронная почта Телефон

Зарегистрироваться

Регистрируясь, разрешаю обработку предоставленных данных. Детальнее тут
Вопросы и ответы