iFin logo iFin Обрати тариф
Реєстрація

Електронні підписи без обмежень: Кабмін ухвалив постанову щодо нових стандартів та правил використання

21.12.2023

12 грудня 2023 року Кабінет Міністрів прийняв рішення, яке встановлює стандарти та вимоги до розробки та перевірки удосконалених електронних підписів і печаток.
Постанова відкриває можливість постійного використання удосконалених електронних підписів для отримання електронних послуг.

Відтепер використання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) більше не є обов'язковим.

Раніше удосконалені електронні підписи (УЕП) та печатки використовувалися тимчасово під час експерименту під час воєнного стану.

Прийняте рішення значно полегшує процес отримання та використання удосконалених електронних підписів. Тепер, якщо закон не встановлює інше, можна використовувати УЕП замість КЕП.

Крім того, фізичні та юридичні особи тепер матимуть можливість використовувати електронний підпис, не зберігаючи його на захищеному носії.

Це рішення сприятиме безперебійному функціонуванню електронного документообігу та перевірці користувачів.

Нагадуємо, що з 31 грудня 2023 року скасовується обов'язок платників використовувати токени, а також у законі "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг" від 07.02.2023 № 2918-IX закріплюється право обирати між УЕП та КЕП.

За матеріалами  Урядовий портал